Rubrika Cyklotipy má už 50 položek

(CYKLO) Konečně jsem dodělal jubilejní, padesátý cyklotip těchto stránek. Je věnován větrnému a kopečkovitému Pelhřimovsku. Čtěte a prohlížejte fotky, kterých je slušná porce. 

Rubrika Celé cykločechy nese nyní plný název 50 výletů: celé cykločechy. Číslo jsem měnil postupně, původních 45 tipů jsem převzal z knihy Na kole křížem krážem po Čechách a pak k nim loni přidal další čtyři tipy po regionech, kde jsem měl ještě bílá místa. Přibyly oblasti Lounska a pod Řípem, také chmelařské Žatecko, polabská nížina od Lipan ke Kutné Hoře a rovinatý region okolo Chlumce nad Cidlinou.

Teď jsem přidal i něco hornatějšího, tedy tu část Vysočiny, která se rozkládá okolo Pelhřimova. Tip najdete ZDE, fotogalerii přikládám jak k tomuto článku, tak ji samozřejmě najdete u tipu samotného.

Padesát tipů na jízdy na kole v tuhle chvíli pokrývá skoro celé Čechy, už tam moc bílých míst nemám. Mohl bych dodat asi už jen dva tipy – oblast jižně a jihozápadně okolo Plzně a pak Strakonicko. Nebylo by to sice 50 kulatých, ale 52, ale dá se říct, že by to byl jeden tip na každý týden po celý rok.

I když mám projeté prakticky celé Čechy, pořád mne baví objevovat nová, neznámá místa – a je jich pořád docela dost. Teď jsem byl třeba poprvé na hradě Krašov nad Berounkou (článek a fotky brzy dám do Vzdušné galerie). Nádherné místo. Snažím se vždycky fotit a průběžně taky doplňovat fotky do galerií jednotlivých tipů. Začínal jsem zhruba s dvaceti fotkami na galerii, teď jich dávám běžně okolo padesáti. Z nedávného výletu na Šumavu mám třeba u jednoho z šumavských tipů – Tip č. 32 okolo Lipna –  na devadesát fotek (viz ZDE).

Možná je to až moc, nevím, zda čtenáře tohoto webu baví si takové množství prohlížet. Snad ano, v každém případě fotky vlastně řeknou víc než text. Pokud vás právě snímky inspirují také k návštěvě dotyčných míst, pak splnily svůj účel.

Komentáře k článku

Napsat komentář