Kolik lidí čte tento web?

Když už web navzduchu.cz prošel letos v dubnu grafickou a částečně i obsahovou obnovou, nechal jsem si nainstalovat i přehled, kolik lidí denně či týdně ho navštěvuje. A taky byla v pravém sloupci anketa, proč lidé na tyto stránky chodí. Jaké jsou výsledky?

V anketě s otázkou Tyto stránky jsem navštívil(a)? hlasovalo 53 lidí, z nich 43% uvedlo, že stránky čte kvůli golfové tematice, 18% kvůli výletní tematice, 13% kvůli všem tématům a 10% lidí objevilo stránky náhodou.

Jsem samozřejmě rád za všechny čtenáře, nedokážu dělit navíc mezi „cyklisty“ a „golfisty“, protože jsem obojím. Je ovšem pravdou, že nejvíce aktuálních článků je tu z golfové sféry, tudíž rozumím tomu, proč golfisté vedou. Ne že by to bylo mým cílem, záměrem, ale nejraději bych byl, kdyby stránky a články inspirovali zástupce jedné oblasti třeba k tomu, aby zkusili i tu druhou. Ale nechť si každý vybere dle svého gusta.

Kolik čtenářů čte tento web? Průměrná denní návštěvnost je zhruba 80-90 lidí. Nejvíce jich je v pondělí, to je okolo 100-120, nejméně to bývá v sobotu, zhruba 50-60. Sleduji návštěvnost od dubna, má stabilní křivku, ovšem v prvním červnovém týdnu vyskočila skoro ke dvěma stovkám čtenářů. Bylo to patrně tím, že jsem psal o novém golfovém hřišti Loreta Pyšely a loretský manažer na článek a fotografie také členy klubu mailem upozornil – tudíž se na stránky podívali.

Jistě by bylo hezké, kdyby stránky četlo ještě víc lidí. Ale nemůžu psát každý den a pořád, na to přece jen nemám čas a tyto stránky mne neživí. Baví mě, je to vlastně koníček. Jsem pro zvýšení čtenosti ochoten udělat vlastně jen to, že se budu snažit psát rozumně a zajímavě.

Nemyslím, že bych v dohledné době stránky nějak zkomercionalizoval, nevím ani, jak. Nemají na to navíc potenciál. A je docela fajn, že můžu říct: jsem v přípravě stránek nezávislý. Nezávislost a volnost jsou, jak stále čím dál víc zjišťuji, docela důležité věci.

Tak díky všem, kteří navzduchu.cz navštěvují.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář