Jaro je snad tady a s ním nová podoba stránek Navzduchu.cz

Už čtyři roky provozuji tento web věnovaný ježdění na kole, výletům, golfu i jiným věcem – těm, které baví mne a vás snad také. Tak jsem si řekl, že je čas na změnu. Je tu nová podoba stránek, i když zatím „v záběhu“. Případné nedodělky prosím omluvte, budu je v následujících dnech rychle eliminovat.

obr navzdO webových stránkách se říká, že se mají vzhledově měnit každé dva roky. To mi připadá docela rychlá změna, ale faktem je, že web je velmi rychlé médium. Grafika časopisu se většinou měnila jednou za pět let, i později. Mně přišlo, že čas na změnu u webu jsou tak tři roky. O rok jsem to tedy přetáhl…

Tyhle stránky provozuji jako zcela nekomerční, není tu žádná reklama, nijak na nich nevydělávám. Všechno si určuji sám. Uvažoval jsem o změně, ale teprve když jsem koncem loňského roku potkal velmi šikovného člověka, Pavla Prokopa, který webové stránky vytváří, byl to konečný impuls ke změně.

Po grafické stránce jsem si podobu stránek navrhl sám. Nejsem grafik, tudíž je to na nich trochu vidět. Žádný profi design… Ale snad jsou po vizuální stránce lepší než ty předchozí.

Nová je jedna rubrika – Vzdušná galerie. Sem bych chtěl dávat především fotografie z nejrůznějších koutů Česka, které jsem v posledních pěti letech nafotil. Mám jich v archivu přes 10 000, tak snad stojí za to některé čas od času předvést.

Snažil jsem se i „vytáhnout“ na hlavní stránku články o českých golfových hřištích a Tipy na výlety. Najdete je v pravém pruhu. Budou se tu měnit zhruba po jednom týdnu. Hřišť je přes 90, to vydrží skoro dva roky. Tipů 45, to je tak na rok. Jinak ale vše najdete v rubrikách Cyklo a Golf.

Nová je rubrika Hezké české nudle. Jsou to takové „skoropanoramatické“ fotky. Nefotím panoramatickým foťákem, ale ten můj má poměr stran 16:9, to už je trochu užší než klasický formát 4:3, takže když ho seříznu, je to někdy i 3:1. Jako v kině.

Web je také trochu jinak členěn a také vypadají jinak galerie. Smyslem bylo především víc zdůraznit fotografickou stránku. Lidé si dneska na webu víc prohlíží, než čtou. Ale ke čtení je tu pořád dost věcí. Tak hezkou zábavu, a pokud máte nějaké tipy, napište mi. Kontakt najdete nahoře, v horní liště.

Andrej Halada

 

Komentáře k článku

Napsat komentář