V mistrovství Kolo+Golf obhájil loňské prvenství Petr Trčka. Ale jen těsně.

(CYKLO + GOLF) Již druhý ročník BikeGolf Championships se letos konal opět na hřišti Čertovo Břemeno a v jihočeské krajině kolem Jistebnice. Nejprve se v sobotu 22. srpna jelo na kole náročných 44 kilometrů terénem s převýšením přes 1 000 metrů, v neděli následovalo 18 jamek golfového turnaje.

 

Vítězství pro sebe stejně jako v loňském prvním ročníku vydobyl golfový profesionál z Hodkoviček a triatlonista Petr Trčka. Druhý v pořadí Jiří Spudich ale v konečném přepočtu za vítězem skončil o pouhou jedinou ránu! Třetí místo obsadil golfový novinář z časopisu Golf Digest Andrej Halada (tedy já, ale tenhle text je oficiální tiskovou zprávou, takže ho prosím tak berte). Přepočet časů dosažených na kole byl stanoven tak, že dvě minuty ztráty v cyklistické disciplíně odpovídaly jedné ráně v golfu.

„Ironman“ Trčka zajel podle předpokladů výtečně kolo; jeho čas 2 hodiny 7 minut byl nejlepší z celého pole. Do golfového turnaje vstupoval jako favorit, ale nezahrál podle svých přání: 83 ran na hřišti s parem 70. Míčky v autu znamenaly na jedné z jamek desítku a tím si skóre pokazil. Přesto mu však náskok z kola nakonec stačil a roli lídra potvrdil.

Druhý v celkovém pořadí Jiří Spudich se ovšem na kole také předvedl ve skvělé formě: 2 hodiny a 11 minut. V golfu přinesl 83 ran, to stačilo na druhé místo. Do značné míry překvapením je třetí místo Andreje Halady, jednoho ze spoluzakladatelů celé akce. Na kole zajel 2 hodiny 43 minut, čas v podstatě průměrný – po první části byl devátý, v půlce celého startovního pole čítajícího dvacítku borců. Ale 80 ran z golfu, druhý nejlepší výsledek dne, mu vyneslo celkově bronzovou medaili. Halada, který se považuje spíše za cykloturistu a při jízdě se hlavně rád kochá, jel přitom ve svých 48 letech vůbec poprvé v životě cyklistický závod (loni se z pracovních důvodů účastnit nemohl). „Když po tak náročné jízdě projedete cílem, a je úplně jedno, na kterém místě, dá se to přirovnat jen k tomu, když vyhrajete golfový turnaj. Euforie z kola, všechny ty vyplavené endorfiny, mi pak jednoznačně pomohly druhý den v golfu,“ komentoval své dojmy.  (Víc o tom všem napíšu v separátním textu někdy později… – pozn. AH)

Nejlepšího golfového výsledku dne dosáhl příbramský Pavel Slepička, který zahrál 74 ran a pomohl tak i příbramským cyklistům/golfistům k vítězství v týmové soutěži. Nejlepším v kategorii nad 50 let byl Jaroslav Jára z klubu Plzeň – Dýšina, který na kole zajel rovněž výtečný čas: 2 hodiny 16 minut.

Vítěz závodu Petr Trčka říká: „Kolo bylo perfektní, jelo se mi skvěle. Trénoval jsem, taky shodil nějaká kila, a to se projevilo, měl jsem lepší výjezdy. I moníneckou sjezdovku jsem vyšlapal. I přes ten horší golf to nakonec stačilo… Jsem ale moc šťastný, že akce měla zase perfektní atmosféru, rád jsem se sešel s lidmi, které baví oba sporty.“

Martin Raufer, cyklistický novinář a spoluvydavatel časopisů Velo, Cykloturistika a 53×11, o druhém ročníku BikeGolf Championships říká: „Kombinace dvou skvělých sportů ukázala při správném přepočtu, že nikdy není nic hotové nebo jasné. Šanci má skvělý golfista, skvělý cyklista i hodně dobrý univerzál. Až do poslední jamky se odehrával v prvním flajtu boj o vítězství. Mám velkou radost, že BikeGolf spoustu lidí motivuje. Ať už ke golfovému tréninku, anebo ke shazování zimních a jarních kil navíc. V každé z obou disciplín musíte prokázat úplně jiné schopnosti a dovednosti, každá vyžaduje jiný mentální přístup. I s potížemi a překážkami se musíte vyrovnávat jinak. To je na tomhle závodě jedinečné a úžasné. Těšíme se tedy na příští, třetí ročník BikeGolf Championships 2016.“

 

 

 

 

Komentáře k článku

Peto (25.08.2015, 16:00)

Gratulujem k skvelemu golfovemu vykonu!!! Ten cyklisticky bohuzial neviem tak ocenit...

Napsat komentář