Počet Všudehrálů se už blíží stovce

(GOLF) Nastal čas podzimních počítání a počet golfistů, kteří mají odehráno 60 a více golfových hřišť v České republice, se den ode dne blíží stovce. Zatímco v létě bylo ve spolku Všudehrálů evidováno přes osmdesát hráčů, k 19. říjnu je jich už 93.

Šest golfistů, členů Všudehrálů hrálo již na 100 a více českých znormovaných hřištích. Dalších jedenáct má ve svém seznamu alespoň 80 hřišť. Největší kvantum hráčů pak má na serveru www.vsudehralove.cz spočítáno mezi 60 až 65 hřišti – celkem 41 golfistů. I toto číslo se ale průběžně v čase mění. Jak se všudehrálové na sklonku sezony vracejí k hodnocení hřišť, tak si přidávají i ta nově odehraná v letošním roce.

Česká golfová federace v současné době eviduje celokem 103 znormovaných hřišt. Na začátku října přibyla do seznamu šestka ve Snail rezortu v Úholičkách u Prahy. Na všudehrálském seznamu zůstávají zachována i zrušená hřiště – na Lipně, ostravském Oderském parku a v Trhovém Štěpánovu. Maximální cifra je tedy 106. Všudehrálové případně mapují i neznormovaná hřiště nebo ta, která působí zcela mimo struktury ČGF. Těch mají na svém počítadle 13. V republice je tedy už celkem na 120 areálů.

Všichni členové Všudehrálů hráli na Konopišti a v Poděbradech, z rezortů, kde je k dispozici 27 a více jamek, bylo nad 90 všudehrálů ještě v Darovanském dvoře, Karlštejně a Nové Americe. Následující osmnáctky má na svém seznamu více než 90 všudehrálů: Benátky, Cihelny, Černý Most, Čertovo Břemeno, Dýšina, Kunětická hora, Mariánské Lázně, Mnich, Mstětice a Ypsilonka. Mezi nejvíce navštěvovaná devítijamková hřiště patří pražské Hodkovičky a Motol, dále Terezín, Líšnice, Podbořánky, Stará Boleslav a Štiřín. Z šestek je nejvíce navštěvovaný Yard Resort v Předboji na severním okraji Prahy

Na opačném konci všudehrálské návštěvnosti je běžně nedostupná Casa Serena (45), a poměrně vzdálené Kravaře (51), z devítek Búřov, Holešov, Grosshof v Broumově, Těšetice a Srbsko (všechny hřiště pod 20 – zde zřejmě také hraje svou roli vzdálenost od větších aglomerací). Ze šestek je na chvostu brněnská Kšírovka, která je znormovaná první rok.

Jaké je složení Všudehrálů? Mají zde zastoupení všechny golfové generace: Tři všudehrálové jsou starší 70 let, nad šedesát je dalších 17 borců. Abrahámovské narozeniny oslavilo, tedy padesátníků je dalších 25 hráčů. Naopak objet více než šedesát golfových hřišť stihli okolo dvacítky svého věku dva borci – což je ale výjimka, pod 40 let je jen dalších sedm golfistů.

V seznamu jsou čtyři páry opačného pohlaví se společným základem jména, což dává naději, že jde o rodinné týmy, podle určitých indicií je partnerských dvojic více.

Co se týče herní výkonnosti – dvacítka všudehrálů přichází na hřiště s jednociferným hcp, pod 20 má dalších 45, jen čtyři hráči mají hcp nad 30.

Všudehrály čeká po sezoně hodnocení hřišť, jehož výsledky by měly být vyhlášeny okolo vánoc. Vedení spolku věří, že v té době bude už členů spolku Všudehrálů rovných 100.

 

Komentáře k článku

Peter (27.10.2015, 08:47)

Rozsirte to aj na Slovensko a Slovakov. Niektori aspon zvysia obraty na ihriskach. Po zamate sme hravali dlho len na rakuskych, ceskych a madarskych ihriskach. Je sice tragedia, ze 1200 hracov bolo dozivotne distancovanych z hrania golfu na Slovensku, ale aj tak chodia do cudziny alebo sa odstahovali do zahranicia.

Napsat komentář