Mistrovství „Kolo+golf“ se blíží, vítěz oblékne trikot v národních barvách

(GOLF+CYKLO) Termín letošního BIKEGOLF CHAMPIONSHIP 2015 se nezadržitelně blíží. Letošní mistrovský dvojzávod kolo+golf se uskuteční o víkendu 22. a 23 srpna v jihočeské Jistebnici a na hřišti Čertovo břemeno.

Letošní cyklozávod se pojede 22. srpna, nese název Trek Jistebnický maraton a je součástí Galaxy série. Půjde o prověření skutečných sil závodníků, trať má délku 44 kilometrů, celkové převýšení něco přes 1 000 výškových metrů. Zhruba dvacítka kilometrů je stoupání a další dvacítka klesání. Rovinatých úseků je relativně málo.

Blíže o trati a jejím profilu naleznete ZDE. Start je v sobotu 22. srpna v 11.30 na náměstí v Jistebnici, nejpozději do 10.30 hod je třeba vyzvednout si startovní číslo.

Golfový turnaj se uskuteční následující den, v neděli 23. srpna na hřišti Čertovo Břemeno. Hraje se na rány bez vyrovnání, všichni účastníci z jedněch odpališť. Trať cyklistického závodu přitom vede jen kousek od hřiště.

Pro ty nejlepší závodníky, kteří se umístí na předních pozicích, jsou připraveny hodnotné ceny – například šampaňské od francouzské firmy. Absolutní vítěz také získá unikátní cyklistický dres s národními barvami.

Více o závodu a o přihlašování naleznete na stránkách celé akce, tedy na www.bikegolf.cz.

Závod je určen jednotlivcům, je ale možné soutěžit i ve tříčlenných týmech, přičemž z týmu se započítávají výsledky dvou nejlepších. Soutěží se v kategoriích muži a ženy, bez rozdílu věku. Koeficient přepočtu výsledků disciplín je 1 minuta a 30 sekund jízdy = 1 rána v golfu.

Loňský golfový turnaj hráli účastníci v průměru za 90-110 ran, vítězný Petr Trčka dokázal přinést výsledek 73 ran. Na nejlepšího cyklistu, bývalého profesionála Martina Spěšného, sice ztratil 15 minut, ale vyrovnanost obou disciplín mu vynesla celkové prvenství. Nejlepší cyklista Spěšný jel trať 32 kilometrů dlouhou za 1 hodinu 23 minut, průměr pole se však pohyboval přes dvě hodiny.

Pozor: Účastníci budou přihlášeni ke startu prostřednictvím Bikegolf Championship (nepřihlašujte se na bikemarathon napřímo), jejich výsledek bude vyhodnocen jak v rámci marathonu, tak v rámci Galaxy série, tak pro pořadí v GBCH. Startující mají všechna práva a výhody běžného startujícícho na marathonu, včetně doprovodného programu, občerstvení, zdravotního zabezpečení atp.

 

Komentáře k článku

Vanda (21.08.2015, 18:30)

Vy budete také závodit?

Napsat komentář