Slapy (18)

V kostce: skvělá první devítka, druhá solidní, ale už ne tak skvělá. Mám dojem, že původně mělo hřiště stát celé v prostoru, kde je prvních devět jamek, ale asi se nepodařilo sehnat okolní pozemky. Druhá devítka je taky od klubovny už docela vzdálená (po první devítce se k ní nevracíte). Hřiště navrhoval Jiří Velden a je veldenovsky vstřícné k rekreantům, takže se tu hraje fajn.

Okolo je sice rekreační lokalita par excellence, chaty a chatky okolo slapské přehrady, ale estetický dojem to vůbec nesnižuje. Pro všechny Pražáky (40 km od Václavského nám.) i pro tisíce zdejších chatařů ideální.Vodní hladina přehradního jezera sice není moc vidět, ale přesto je zdejší Rabyňská hora (354 m), která je centrem první části areálu, krásným vyhlídkovým místem. První devítka má otevřený a vzdušný prostor, na rabyňskou vyhlídku se dokonce vracíte dvakrát. Na druhé devítce se hráč víc nadře, je kopcovitější a je tu i víc nepříjemných míst – vnitřní aut, remízky, dvakrát drajvujete přes rokli relativně úzkým koridorem; v druhém případě je minimum 164 metrů carry (ze žlutých). Celkově je to dobrý areál, kde délky jamek jsou spíše kratší a pary se tu dají hrát snáze než na většině jiných hřišť.

Co navíc hřišti dodává skutečný punc originality, jsou sochy a skulptury rozeseté po areálu. Do místa dobře zapadly, jsou příkladem lidské tvořivosti prolínající se s krásou přírody.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: bílá 5 712 m; žlutá 5 277; modrá 4 934; červená 4 522 m
  • Telefon: 773 161 742, 222 351 800
  • Mail: recepce@golfslapy.cz
  • Adresa: Slapy nad Vltavou, 252 08
  • www.golfslapy.cz
  • Základní fee 18 jamek: po-pá 1 000 Kč, víkend 1 200 Kč

Hodnocení golfového hřiště Slapy

Sport: Sport: 8/10
Servis: Servis: 8/10
Estetika: Estetika: 8/10

Komentáře k článku

Napsat komentář