Lázně Bohdaneč – Pardubice (18)

Hřiště patří k mým oblíbeným, a to jak kvůli své estetice a přírodní podobě, tak kvůli zdejší atmosféře, lidem. Hra je hodně pestrá, běžný rekreační hráč si to tu užije a bude se cítit jako doma. Ovšem za předpokladu, že bude hrát o něco přesněji, než je zvyklý na jiných, otevřenějších hřištích. Některé jamky jsou relativně lehké, jiné komplikované. Je tu především mnoho technických obtíží: fůra vody, zeleně, malých i velkých stromků, úzké průstřely. Ale jamky nejsou až na dvě poslední moc dlouhé. Takové Poděbrady na jiném místě, hraje se ostatně stále na rovině. Berte s sebou dost míčků.

Estetika je silnou stránkou. Krásné jsou jamky obklopené březovými hájky, vytvářejí sevřený intimní prostor. Něco takového na českých hřištích prakticky nevidíte. Nejhezčí je asi 11. jamka, kterou obklopují břízy a uprostřed ferveje je bankr s osamělým stromem. Hřiště má právě kvůli břízám nepřehlédnutelný „ruský“ charakter, některá místa jsou jak z Puškina nebo Tolstého.

Základní strategie zní: být spíš kratší, ale nikdy nejít moc do stran. Hlavně nešlajsovat driverem! To pak hledáte mezi stromy pořád. Hraje se tu přesný terčový golf, když neblázníte, projdete hřiště docela pohodově. Ale to hlavní je beztak zdejší atmosféra, přátelská a neokázalá. I když je tu občas slyšet automobilový ruch z blízké silnice, je hřiště poklidné, pohledné. Především tím, že je do krajiny organicky vložené. Jaromír Pátek, který ho vlastníma rukama vybudoval, má za tenhle cit pro přírodu mé uznání.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: bílá 5 998; žlutá 5 717 m; modrá 5 441; červená 4 968 m.
  • Telefon: 723 625 525
  • Mail: gcpa@mybox.cz
  • Adresa: Generála Svobody 632, 533 51 Pardubice
  • www.gcpa.cz
  • Základní fee 18 jamek: po-pá 600 Kč, víkend 800 Kč

Hodnocení golfového hřiště Lázně Bohdaneč – Pardubice

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 6/10
Estetika: Estetika: 8/10

Komentáře k článku

Napsat komentář