Ostravice (18)

Hřiště těží z efektního okolí, z velmi pěkné horské přírody hned na začátku Beskyd. Je v obklopení beskydských velikánů Smrk (1 276 m) a Lysá Hora (1 323 m), takže když je tu hezké počasí, je to fajn. Jenže rychle se to může změnit a pak hra ve vichru a dešti nemá cenu. Hřiště projektoval architekt Chris Johnson. Je tu dost stromů, dost volného prostoru, a v dolní části i dost vody.

Hřiště jeopravdu těžké z bílých a černých, ze žlutých už to může za jistých okolností jít. Ale i tak je to ryzí sportovní golf, který vyžaduje komplexního hráče. Je potřeba dlouze drivovat a trefovat správné dopadové plochy, často z velkých dálek. Jinak berete jedno bogy za druhým, často i mnohem hůře. Trochu bizarní je celkové pojetí jamek, kdy vyloženě dolů hrajete asi jen na třech jamkách, na dalších třech jdete po rovině a zbytek je směrem vzhůru. Máte tu prostě dojem, že pořád hrajete i šlapete nahoru. Ale jsou to holt hory…

Jakkoliv areál často obsazuje první příčky v různých anketách, osobně bych ho jako jasnou jedničku neviděl. Byť do TOP 10 patří. Především sportovní akce vyšší i nejvyšší úrovně (české) se tu rozhodně mohou hrát, hřiště jim dostojí svojí designérskou kvalitou i údržbou.

Ostravice není na rozdíl od nedaleké Čeladné, která je na některých místech v obklopení zástavby, tak civilizačně zatížená, ale i tady je vidět, že hřiště se nachází v rekreačně využívaném místě, kam míří lidé z celého ostravského regionu. Typický areál vyšší třídy, který s Čeladnou tvoří zajímavé duo. 

 

P.S. fotografie jsou převzaté s klubového webu, nejsou mým dílem.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 72
Délka: černá 6 387; bílá 6 277; žlutá 5 874 m; modrá 5 500; červená 5 070 m
Telefon: 724 907 913, 558 431 549
Mail: info@golf-ostravice.cz
Adresa: Ostravice 75, 739 14 Ostravice
www.ostravice-golf.cz
Základní fee 18 jamek: po-čt 1 100 Kč, pá-ne 1 500 Kč

 


Hodnocení golfového hřiště Ostravice

Sport: Sport: 9/10
Servis: Servis: 10/10
Estetika: Estetika: 9/10

Komentáře k článku

Napsat komentář