Hluboká (27)

Někdo tvrdí, že na Hluboké je to trochu fádní, samá rovina, ale mně to tak nepřipadá, hřiště se mi líbí. Hluboká především od doby svého vzniku výrazně „vyrostla“, prostor bývalé honitby byl golfově velmi zkultivován. Původně tu nebyly bankry, teď jich je dostatek, některé grýny jsou v obklopení vodou – původně tu byly jen rovné strouhy. Na hřišti najdete i hodně dřevěných skulptur – zvířat. Jsou milá, vtipná a nápaditá. Ale to hlavní, co tu „hraje“ ve smyslu estetickém i golfovém, jsou nádherné letité stromy. Díky nim hřiště obrovsky získává na kráse, navíc se stromy se tu „pracuje“ i ve chvíli, kdy jsou uschlé a tvoří jen unikátní dřevěná torza.

Hru samozřejmě stromy komplikují, voda na mnoha jamkách ji také nečiní úplně snadnou; někdy je lepší hrát před grýn na jistotu a pak si přihrát. Protože je vše na rovině, má hřiště svoji snadnou tvář, ale je tu spousta dalších prvků, které hru činí komplikovanou. Zámek nad hřištěm ovšem působí tak či onak impozantně, i kvůli němu má cenu se do dané lokality vydat. Z jeho věže je na celý areál dobrý výhled, stejně tak je odtud vidět kus Šumavy. Příjemná je celková otevřenost areálu, v sousedství jsou další sporty a zábavy (tenis, baseball, jezdí tu fůra lidí na kole i bruslích atd.) Celkových dvacet sedm jamek tvoří jedna osmnáctka a jedna začátečnická devítka. Na prodloužený víkend s možností vysportovat se do úplného zničení těla ideální místo.

P.S. V galerii je 97  fotografií, což je „rekord“ celé této sekce. Bylo to dáno i tím, že jsem na Hluboké byl celý víkend a hřiště jsem nafotil skutečně ze všech možných úhlů a ve třech časových obdobích – v podvečer (asi nejlepší čas), ráno a odpoledne. Vše na konci dubna, kdy stromy ještě neměly listy. Jak se ale ukázalo, bylo to spíš výhoda než nevýhoda, protože bylo vidět i „skrz“ stromy a jejich holé větve vrhaly efektní stíny.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 72
Délka: bílá 6 273 m, žlutá 5 879 m; červená 5 100 m
Telefon: 776 826 376
Mail: recepce@golfhluboka.cz
Adresa: Náměstí ČSLA 26, 373 41, Hluboká nad Vltavou
www.golfhluboka.cz
Základní fee 18 jamek: po-pá 750 Kč, víkend 950 Kč


Hodnocení golfového hřiště Hluboká

Sport: Sport: 8/10
Servis: Servis: 8/10
Estetika: Estetika: 8/10

Komentáře k článku

Napsat komentář