Botanika (12)

Jezdím sem rád, protože to mám docela blízko, i když někdy si říkám, že ty jamky opravdu nenavrhoval designér profesionál, ale spíš takový návrhář s velkou ochotou a nadšením… Je to skutečně trochu dvojznačný areál, který v určitých chvílích nutno chválit za jeho dostupnost, levnou cenu, praktičnost, neokázalost, normálnost. Ale v jiných chvílích jsou vidět realizační meze, občas i horší kvalita grýnů. Turnaj bych tu za určitých okolností asi nechtěl moc hrát – i když jindy by mi to nevadilo.

Původně to byla devítka, nyní už dvanáct jamek kousek od Prahy, směrem na Karlovy Vary, sjedete z dálnice na 16. kilometru. Je tu velice solidní tréninkové zázemí, navíc i koně, kuželky, bazén atd. Mnohé zdejší třípary jsou kraťoučké, okolo 100 metrů, ale často je tu rybník před grýnem. Musíte to trefit jednou ranou, jinak máte zaručeně problémy. Voda před grýnem předposlední jamky navíc není vůbec vidět, hraje se do kopečka, ne moc promyšlené. Po stranách hřiště někde auty, které hlavně při turnajích hodně připisují rány. Dá se tu zahrát vysoké číslo, ale když máte den, můžete to hřiště taky snadno pokořit.

Jednou se mi tu podařilo hrát devítku v paru. Chce to myslet, neblbnout s příliš dlouhými holemi, ale spíš hrát na jistotu. Někdy ale odsud odcházím s vysokými čísly.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 70
Délka: bílá 5 244; žlutá 4 844 m; červená 4 398 m
Telefon: 604 938 525, 312 698 583
Mail: areal.botanika@vysehrad2000.cz
Adresa: Horní Bezděkov 154/68, 273 51
www.golfbotanika.cz


Hodnocení golfového hřiště Botanika

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 6/10
Estetika: Estetika: 6/10

Komentáře k článku

Napsat komentář