Komárno (9)

Většina těch, kteří pamatují Československo, si představí spíše Komárno na Dunaji, při maďarských hranicích. Tohle Komárno je ovšem vesnice s třemi stovkami obyvatel, která leží na Moravě kousek od Valašského Meziříčí. Hřiště leží na úpatí hostýnských vrchů (z areálu je vidět Kelčský Javorník s rozhlednou, 865 m), ovšem typově náleží do oblasti Hané; výška 350 metrů nad mořem, odráží se tu charakter teplého podnebí hanáckých lánů.

Hřiště je na úplné rovině, povětšinou široké ferveje, na ústřední ploše areálu je prostor pro daleké drajvy. Rovinatý charakter je ideální nejen pro začátečníky, ale především pro střední hendikepy. Komárenský areál začal stavět Silvestr Mikuláštík, tvůrce areálu Búřov, v roce 2013. Stejně jako Búřov i komárenské hřiště nabízí tři druhy sportů: golf, discgolf i footgolf. 

Klubovna je nevelká, pro místní ale postačující. Driving míří směrem k sadu, který je i u první jamky. Pokud hřiště neznáte, trochu jste zmateni (hraje se přes driving), ale nádherné stromy, okolo nichž procházíte po prvním odpalu, vše vyváží. Druhá jamka až po sedmou využívají širokých lučních ploch, přičemž odpaliště čtvrté jamky je o pár desítek metrů výše – a je to místo s nejkrásnějším výhledem na hřiště. Máte areál před sebou jak na dlani, v pozadí se vzpínají Hostýnské vrchy s Kelčským Javorníkem. Rána driverem odtud je úžasně uvolněná.

Hra vás pak zavádí i mezi stromy, některé jamky jsou na pomezí luk a lesa. Hráč je konfrontován jak s okolními poli, kde slunce jen žhne, tak se stinnými partiemi, které svými vysokými stromy připomínají středočeské rovinaté Poděbrady. Golfová procházka je pestrá a moravsky konejšivá. Na rybníčku plave i krokodýl z pet lahví a vodu hlídá vodník-strašák.

Komárenský golf se vhodně doplňuje jen s třicet kilometrů vzdálenou devítkou v Rožnově pod Radhoštěm, z druhé strany je to zase jen 22 kilometrů na hřiště do Holešova. Hřiště má potenciál, může se dobře rozvíjet a kultivovat, nabízet zážitek hráčům mnoha výkonnostních kategorií. Ryze venkovský charakter dodává areálu specifickou atmosféru, člověk se tu cítí zcela oddělen od ruchu města a shonu každodennosti.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 72
Délka: bílá 5 590 m; žlutá 5 226 m; modrá 4 802 m; červená 4 486 m
Telefon: 773 010 122
Mail: silvero@seznam.cz
Adresa: Komárno u Valašského Meziříčí
www.golfburov.cz 

 

 


Hodnocení golfového hřiště Komárno

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 5/10
Estetika: Estetika: 7/10

Komentáře k článku

Napsat komentář