Búřov (9)

Vrch Búřov je ve výšce 660 metrů nad mořem v Hostýnských vrších, nad Valašskou Bystřicí. Je tu i dřevěná rozhledna. Výhledy úžasné, na blízké kopce a především vzdálenější Radhošt a část Beskyd. Z hlediska místa je búřovský golf určitě jedním z nejkrásněji i nejzajímavěji položených areálů v Česku.

Areál vybudoval Silvestr Mikuláštík, místní sportovní nadšenec. Hřiště stojí hned vedle horské chaty, v níž Mikuláštík bydlí a kterou pronajímá. V roce 2011 měl otevřených prvních šest jamek, stavebně jednoduchých. Búřovské hřiště je ovšem nejen golfové, ale také discgolfové a footgolfové. Největší zájem je tu o discgolf, druhý v pořadí zájmu je klasický golf a třetí footgolf. Na discgolf tu máme i unikátní dřevěnou „bránu“, skrz kterou se hraje.

Na Búřově je krásně, ale víc než o golf jde o komplexní oddychový a přírodní zážitek. Hřiště nabízí skutečně „jednoduchý“ golf, je částečně naturálního charakteru, plně respektuje specifika nádherné krajiny. Je pěkným a decentním ozvláštněním náhorní planinky, lemuje zdejší turistickou stezku. Jamky jsou délkově krátké, jsou tu jen čtyři čtyřpary (243, 255, 297 m ze žlutých). Ferveje nejsou tvarované, sklon je někdy prudký.  Grýnů je celkem sedm, dva jsou využívány jako dvojité. Búřov se dá hrát jako devítijamkové hřiště, možností je ovšem více, lze tu hrát šest jamek i cross-country.

Nemá smysl vnímat hřiště jen skrze ferveje, jamky, grýny či výsledky. Klíčový je dojem z hry i okolí – ze svěžího vzduchu, vanoucího větru, ze slunce či plujících mraků, z unikátnosti místa. A z nadhledu nad krajinou i světem, kterého se tu hráči či návštěvníkovi plnými hrstmi dostává.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 60
Délka: žlutá 2 908 m; červená 2 502 m
Telefon: 608 829 892
Mail: silvero@seznam.cz
Adresa: 756 27 Valašská Bystřice 203
www.golfburov.cz 

 


Hodnocení golfového hřiště Búřov

Sport: Sport: 3/10
Servis: Servis: 3/10
Estetika: Estetika: 8/10

Komentáře k článku

Napsat komentář