Český ráj v dubnu

V dubnu je krajina ještě spíš šedivá než zelená. Určitě to platí pro letošní duben, kdy jaro přichází se zhruba dvou, možná až třítýdenním zpožděním. Přesto ale to ale člověku nedá a vyrazí ven. Český ráj je turistů skutečný ráj, v sezóně se tam nedá skoro hnout a bývá plno jako na Václaváku.

Pro duben to ale neplatí, to i na Kosti či Hruboskalsku moc lidí nepotkáte. Duben je také pro focení nepříliš vhodný měsíc, právě pro tu šedivost krajiny – z fotek je velmi dobře patrná. Ale dobré je zase to, že skrz stromy lze někde prohlédnout do kraje. V květnu už je všude zelené, jásavé listí. Cyklistika v dubnu je někdy teplá a hřejivá, jindy zimní a mrazivá. Ráno člověk vyjede nabalen jako v únoru, odpoledne, okolo třetí, může jezdit v krátkých kalhotách.

Fotky v galerii jsou z různých míst Českého ráje: Kost, Komárovský rybník, kousek u Sobotky a zámečku Humprecht, který ční nad krajinou, Semtínská lípa, resp. její zbytky. Schválně dávám i dva snímky chalupářsko-domkářské, které ukazují, že stavět se dá všude. Co na tom, že domek pod skálou vypadá jako civilizační pěst pěst na oko. To hrad Kost je v tomto směru na poněkud vyšší úrovni. Aristokracie měla svůj styl, plebejci mají svoji domáckou pohodu…

Komentáře k článku

Napsat komentář