Založili jsme Spolek Všudehrálů. Spočítejte si hřiště…

(GOLF) Společně s kolegou novinářem Jiřím Kryšpínem jsme založili golfový Spolek Všudehrálů. Spočítejte si, na kolika hřištích jste v Česku už hráli, a pokud jich bude minimálně 60, staňte se rovněž členy našeho sdružení. Povinnosti žádné, benefity milé.

Na začátku všeho byl jeden golfový článek z konce loňského léta, po kterém se mi Jiří Kryšpín ozval s tím, že jeho zálibou je obehrát co nejvíce hřišť v Česku a že jich má už skoro stovku. Udělal jsem s ním rozhovor (viz ZDE), slovo dalo slovo a na jeho popud vznikl nynější Spolek všudehrálů. Tedy golfistů, které baví jezdit po golfových hřištích v Česku a zjišťovat, jaká jsou. Nejde tedy rozhodně o golfové usazence, spíš o velké cestovatele.

Právě v těchto dnech jsme (resp. především Jirka Kryšpín) realizovali hlavní složku Spolku, konkrétně spolkový web www.vsudehralove.cz.

Je to web, jehož prostřednictvím si v prvé řadě můžete – skrz rubriku Počítání hřišť – spočítat, na kolika hřištích už jste hráli. Pokud dosáhnete čísla minimálně šedesát, můžete vstoupit do Spolku.

Automaticky také máte nárok na udělení Fučíkova golfového odznaku (s bronzovou hodnotou). Je to taková středně velká placka, kterou se můžete honosit například na svém bagu. Fučíkův odznak má ještě stříbrný level, ten je za 80 odehraných hřišť, a pak zlatý, který je za rovnou stovku. V současné době je totiž v Česku už sto znormovaných areálů: 49 osmnáctek (příp. 27, 36 jamek), 46 devítijamkových a 5 šestijamkových.

Osobně jsem držitelem stříbrného Fučíkova odznaku, odehrál jsem v tuhle chvíli 89 hřišť. Jiří Kryšpín je na tom podstatně lépe, má jich totiž už 98. Aktuální tabulku Spolku najdete jak na hlavní stránce webu, tak v jedné z rubrik (ZDE).

Další aktivitou Spolku bude Všudehrálské hodnocení golfových hřišť. Kdo bude členem Spolku, bude mít možnost se ve velké anketě, kterou zahájíme zhruba v květnu, červnu tohoto roku, vyjádřit k úrovni českých golfových areálů. Přesněji: zájemce obdrží tabulku, ve které budou uvedena česká hřiště a u každého bude možné udělit body (od jednoho do pěti) ve čtyřech kategoriích: 1/Hra, 2/Zázemí + služby, 3/Příroda – estetika, 4/ Atmosféra.

Na podzim roku 2014 pak vyhlásíme celkové výsledky. Jsem hodně zvědavý, jak si areály povedou v očích těch, kteří jich mají odehráno mnoho a můžou tedy dobře srovnávat.

Všechny další informace najdete na webu vsudehralove.cz, takže neváhejte a navštivte ho. A vyplňte si určitě tabulku s počtem hřišť…

Komentáře k článku

Jiří Kryšpín (27.03.2014, 07:14)

Dobrý den paní Nepožitková, dobrý den pane Záhumenský. Jsem rád, že Vás Fučíkův golfový odznak vyprovokoval k reakci. Trochu je asi z tohoto pohledu škoda, že kolega Halada víc v textu nahoře nezdůraznil naše post-fučíkovské poselství: Lidé hrajte, ale nestavte slávu na lži. Myslím, že to staví celý Fučíkovský syndrom do jiného světla. Proto ten název. Ostatně, on Fučík nemohl za to, co z něj udělali. Tomu se neříká propaganda, to byla nekrofilie.

Martin Záhumenský (20.03.2014, 18:56)

Naprosto se ztotožňuji s názorem paní Nepožitkové.

K. Nepožitková (19.03.2014, 18:39)

Dobrý den pane Halado, Váš web a postřehy sleduji pravidelně, k napsání těchto řádků mne pohnul text "Založili jsme spolek Všudehrálů...". Jako bezva nápad se mi tento fakt jevil až do chvíle, kdy jsem se z článku dozvěděla, že bych hypoteticky v nějaké budoucnosti mohla získat Fučíkův golfový odznak! Proboha - proč?!? Na internetových stránkách spolku Vaše pohnutky sice částečně vysvětlujete, ale já skutečně nechápu, proč by toto ocenění mělo mít tak, promiňte mi ten výraz, pitomý název? Osoba J. Fučíka je značně rozporuplná, svázaná s komunistickou propagandou, atd. Proč tedy Fučíkovo jméno spojovat s golfem, byť jen z recese...? Uniká mi smysl a vtipné mi to nepřijde ani náhodou. Z mého pohledu byl opravdu invenční nápad zcela pohřben formou "odměny". Těším se na Vaše další články, s pozdravem K. Nepožitková

Napsat komentář