Velký závod kolo + golf je tady

(GOLF+CYKLO) Mistrovství republiky v lyžování a golfu se koná už několik let, teď by se mělo uskutečnit i podobné mistrovství kolo+golf. Závodů tohoto typu se už jezdí několik, ale v tomto případě půjde o tvrdší zkoušku sportovních kvalit.

Závod se jmenuje R&L Legras Bikegolf Championship a odehraje se ve dvou dnech: v sobotu 30. srpna 2014 se pojede okolo jihočeské Jistebnice cyklistický závod na 45 kilometrů (trať vede především terénem), druhý den se odehraje golfový turnaj na 18 jamek na hřišti Čertovo Břemeno. Výsledky se budou samozřejmě sčítat, v tuto chvíli je odhadovaný koeficient zhruba 1 rána = 2 minuty jízdy. Turnaj se bude hrát na rány, ovšem při dosažení dvojnásobného výsledku než je par jamky plus 3 rány bude hráč míč zvedat.

Kapacita závodu je 96 účastníků, hlásit se mohou jednotlivci, ale také týmy – jeden tým budou tvořit minimálně tři účastníci, nejhorší výsledky jak v jízdě, tak v golfu, se budou škrtat. Podmínkou je účast všech členů týmu v obou disciplínách. Detailnější informace naleznete na stránkách www.bikegolf.cz, kde je také přihlašovací formulář.

Závody kolo+golf se v České republice konají už například na Dýšině, v Kořenci či na Ostravici, ale většinou jde o závody s cyklistickou etapou dlouhou jen něco přes 20 kilometrů. BikeGolf Championship by měla být více sportovní záležitostí, ostatně kdo zná krajinu okolo Čertova Břemene, ví velmi dobře, že jde o místa neobyčejně krásná, ale taky pro jízdu na kole náročná, s pořádnými stoupáními až k výškám přes 700 metrů nad mořem. A hřiště Čertovo Břemeno také není zrovna rovinaté.

Závod organizuje cyklistické vydavatelství V-Press, jmenovitě jeden z jeho spolumajitelů, Martin Raufer; spolupracuje s ním také autor tohoto textu, Andrej Halada (oba jsme nadšenými cyklisty a zrovna tak golfovými entuziasty a s myšlenkou na podobný závod jsme si pohrávali už delší dobu).

Martin Raufer má s pořádáním cyklistických akcí velké zkušenosti, proto také zvolil podobu, při níž cyklistický závod bude součástí závodu Jistebnický marathon z Galaxy Série. Trať přitom vede v okolí Jistebnice, míří k areálu Monínec a také vede okolo hřiště Čertovo Břemeno; více na http://www.galaxy-serie.cz/rs/zavody-galaxy-serie/6-jistebnice/2014-08-30/, kde je i podrobný popis trati s mapkou.

„Horská cyklistika je bezpochyby nejmasovější sport u nás, každý víkend startují na marathonech horských kol po celé České republice tisíce účastníků. Věříme, že je mezi nimi přinejmenším stovka zdatných golfistů, kteří rádi změří síly mezi sebou, případně se najde dost golfistů, kteří jednou za rok ujedou ve slušném tempu na kole pár kilometrů,“ říká Martin Raufer a s úsměvem dodává: „Za vším důležitým stojí noviny a novináři, i za vznikem Tour de France. I proto organizujeme BikeGolf Championship.“

V sobotu večer 30. srpna proběhne na Čertově Břemeni neformální vyhlášení výsledků cyklistické části a přepočet časů na body (rány). Vyhlášení celého závodu se pak bude opět konat v extravagantní a architektonicky mimořádné klubovně Čertovo Břemeno, a to hned po skončení golfového turnaje, který se bude hrát v neděli 31. srpna.

Jedinou podmínkou účasti v závodu je členství v ČGF a odpovídající vybavení. U cyklistického závodu je to například kolo a helma…

Přestože je v pravidlech vypíchnuta sportovní stránka BikeGolfu, bude tato soutěž zvládnutelná i pro nejširší sportovní veřejnost. Zúčastnit a přihlásit se tedy může každý na www.bikegolf.cz.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář