Golfová žena jela vlakem

(GOLF) Tohle bude jeden z nejkratších článků o golfu, které jsem napsal. Je hlavně obrazový, a proto ani nepotřebuje moc slov.

Na tu fotografii jsem narazil před pár dny a nachází se u článku, který se na iDnes objevil 2. dubna. Snímek se vůbec netýká golfu, ale dívka na něm si nese na zádech bag. Článek je o železniční dopravě, respektive o spojení Prahy s Mnichovem přes západní Čechy. Všechno najdete ZDE.

Proč o tom píšu? Zaujal mne ten prostý fakt ženy nesoucí si si bag na vlak – nebo spíš z vlaku. Jel jsem s bagem už párkrát tramvají, metrem, ale vlakem ještě ne. Přitom tímto dopravním prostředkem se dostanete na spoustu našich hřišť a od zastávky to není až tak daleko. Například do Motola, Hodkoviček, Hostivaře, Mstětic, Dýšiny, Osyčiny, Liberce –Machnína. Zastávka Harrachov je dokonce od prvního odpaliště jen pár desítek metrů a Cihelnami trať přímo prochází, dělí hřiště na dvě části.

Hlavním důvodem mého psaní je ale fakt, že ta fotka je důkazem, že s golfem se v médiích můžete setkat i v jiných souvislostech než tak, že budete číst o lidech typu Roman Janoušek, David Rath atd. a u nich se objeví fotka na golfu. Golf se sice v českých médiích objevuje někdy v negativních souvislostech, zároveň bychom ale neměli přehlížet, že existuje spousta těch všedních a neutrálních spojení, samozřejmě i těch pozitivních.

Tahle fotka ženy na nádraží s bagem je toho kuriózním důkazem. Výjev působí tak „normálním“ dojmem, že člověk má pocit, jako by cestování s bagem vlakem bylo v Česku skutečně úplně běžné. Což není, to jistě víme všichni.

Ale stejně mi ta fotka udělala radost, že je na ní golf vyobrazen tak přirozeně.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář