Mistrovství Bike & Golf letos na Malevilu

(GOLF + CYKLO) Už třetí ročník Bike & Golf Championship se letos uskuteční o víkendu 18. a 19. června. Poprvé se bude hrát na hřišti Malevil v Lužických horách, v jeho okolí se také pojede cyklistický závod o délce 40 kilometrů.

 

V sobotu 18. června a v neděli 19. června se na golfovém hřišti Malevil a v jeho okolí uskuteční již 3. ročník BIKEGOLF CHAMPIONSHIP, mistrovství České republiky v golfu a jízdě na kole. Jedná se o unikátní závod, ve kterém účastníci nejprve absolvují trať v rámci tradičního MTB maratonu Malevil Cup, a to v délce 40 kilometrů, a v neděli pak odehrají na hřišti Malevil golfový turnaj na rány na 18 jamek. Výsledky se sečtou a z nich vzejde vítěz. Čas z cyklozávodu je přepočítáván na rány, modelově cca každé 2 minuty ztráty na nejrychlejšího = 1 rána v golfu.

První dva ročníky soutěže se konaly na malebném Čertově Břemeni a v okolí Jistebnice, nyní organizátoři celou akci nasměrovali do neméně krásného prostředí Lužických hor. „Veříme, že zdejší krajina a již zavedený Malevil Cup, jehož je náš cyklistický závod součástí, přiláká další zájemce,“ říká hlavní organizátor akce Martin Raufer z cyklistického vydavatelství V-Press. „Malevil je tradičním místem, které znají jak cyklisté věnující se horským kolům, tak samozřejmě golfisté. Panuje zde cosi jako všesportovní duch, hřiště je určené všem, je tu fajn rodinné prostředí,“ dodává. Ostatně myšlenka vyvázat golf ze své ulity a propojit ho přirozeným způsobem s ostatními sporty stála v základu celé akce.

Cyklistická trať je určena pro horská kola, ale vede po zpevněných cestách, po asfaltu i terénem. Podle Raufera není třeba v závodě podávat mistrovské výkony. „Trať není výrazně těžká, účastníci nemusí mít obavy, že by závod nezvládli. V minulých dvou ročnících se účastnily všechny výkonnostní kategorie: jak sportovci, kteří 40 kilometrů ujeli za hodinu a půl, tak ryzí rekreační jezdci, kteří jeli přes tři hodiny i více. Není důležité vyhrát, ale užít si neobvyklý cyklogolfový víkend na Malevilu.“

Protože se cyklozávod jede jako součást MTB Malevil Cupu, startující mají všechna práva a výhody běžného startujícího – zdravotní a pořadatelskou službu, měření časů a zpracování výsledků, technický servis, občerstvení v průběhu závodu a v cíli, startovní číslo, startovní balíček, mytí kol atd. Včas přihlášení – do 27. května – obdrží také pamětní tričko. V rámci účasti je samozřejmě zajištěno i celkové zpracování výsledků BikeGolf a občerstvení při golfovém turnaji. Je možné se také účastnit v rodinných, kamarádských či firemních týmech, které tvoří tři členové; započítává se přitom čas a golfové rány dvou nejlepších členů týmu. Týmy mohou být tvořené i společně muži-ženy.

Přihlásit se na závod je možné přes webové stránky závodu www.bikegolf.cz, kde jsou také podrobně rozepsány všechny propozice závodu a nutné informace. Start cyklistického závodu je v sobotu 18. června na náměstí v Jablonném v Podještědí v 9.30, cíl je po 40 kilometrech přímo na golfovém hřišti Malevil. Začátek golfového turnaje je na Malevilu v neděli 19. června v 9.00. Veškeré informace naleznete na stránkách celé akce, www.bikegolf.cz, případně na telefonu 604 763 835 nebo 603 838 503.

 

 

 

Komentáře k článku

Napsat komentář