Zbraslav (18)

Tady si člověk zahraje vždycky dobře, protože design se povedl a je velice profesionální, pestrý a jamky jsou skutečně odlišné. A to přitom hřiště nedostalo do vínku vůbec hezkou krajinu. Spíš praktickou: obrovskou devizou této mistrovské osmnáctky je fakt, že je v Praze, resp. na Zbraslavi, a pražští hráči to sem mají jen kousek po strakonické výpadovce.

Hřiště vzdáleně připomíná links, protože úplně rovný terén kousek od Berounky architekt rozvlnil do malých českých dun. Výjimečné jsou oranžové písky, ze kterých se hraje jako z holiny, a pak travnaté zuby-vyvýšeniny, které mají opět svůj vzor na skotských hřištích. Jamky s vodou vyžadují chytré taktické uvažování ohledně délky ran, hodně hráčů má dojem, že se tu musí předvést. Jenže pak šlajsnou či huknou do vody. Ferveje široké, je tu hodně bankrů a jezer. Ale taky elektrických drátů. Esteticky skutečně žádný zázrak, také některé přechody jsou docela dlouhé. herně se tu vyžije především dobrý a lepší hráč. Obrovsky náročné jsou grýny, takové v republice nenajdete: dramaticky se zvedají a padají, mají několik úrovní, trojpaty jsou tu běžnou záležitostí. Ale mně to bavilo, je to zase něco jiného a člověka to nutí číst si v kartičce s pin pozicemi.

A pak je tu ještě malá akademie, ta je výborně navržená a v hezkém prostředí poblíž klubovny. Je tu i osmnáctijamkové patovací hřiště Himalaya, v Česku unikát. Patovací hřiště je skvělé na trénink, ale i na zábavu. Ze všeho nejlepší je však udělat si celodenní turnaj: hrát akademii, pak atovací a nakonec regulérní osmnáctku. Já to ještě nikdy takhle nešel, ale kdybych měl možnost, takového turnaje se určitě rád zúčastním.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: černá 6 556 m; bílá 6 161 m; žlutá 5 766 m; modrá 5 306 m; červená 4 938 m.
  • Telefon: 257 217 733
  • Mail: recepce@praguecitygolf.cz
  • Adresa: K Radotínu 15, Praha 5, Zbraslav
  • www.praguecitygolf.cz
  • Základní fee 18 jamek: po-pá 1 400 Kč, víkend 1 800 Kč


Hodnocení golfového hřiště Zbraslav

Sport: Sport: 10/10
Servis: Servis: 9/10
Estetika: Estetika: 7/10

Komentáře k článku

Napsat komentář