Mladá Boleslav (18)

Prakticky a solidně koncipovaný areál, vytvořený s jasným záměrem sportovní i rekreační hry. Nijak ho nezbožňuji, ale rozhodně bych ho jakkoli nehanil. Mám na něj vlastně dobré vzpomínky, obvykle se tu dá hrát s lepším výsledkem než jinde. Nekomplikované příměstské hřiště pro Mladoboleslavské, dobře dosažitelné z Prahy. Po herní stránce píše méně obtíží, víceméně rovina, hodně míst na ústřely, snadno čitelné grýny, jen délka je někdy problém. Nejdelší jamka v republice, pětipar č. 15, 619 metrů ze žlutých (652 z bílých), je taková marketingová mucholapka. Je to zbytečně natažená jamka, regulérní šestipar, ale když chce být někdo NEJ… Budiž. Hřiště sice nedostalo do vínku bůhvíjak krásný prostor, ale skutečně krásná je tu „stříbrná“ linie: lavičky, koše, značky na odpalištích, délkové kolíky atd. Vše je z elegantního leštěného kovu.

Hřiště bylo otevřeno v roce 2007 a tehdy bylo skutečně velmi lehké, ani ne moc pěkné, takové holátko bez ničeho.  Ovšem za tu dobu zde byly vysazeny stovky stromů a ty už dost vyrostly. Přibylo také hodně vodních překážek na mnoha jamkách. Klubovna, původně architektonicky zajímavá nízká stavba korespondující s místní rovinou (jen přízemní stavba), byla zvýšena o patro a podstatně změněna dostavbou hotelových pokojů. Budově to esteticky vůbec neprospělo, je teď příliš veliká, v průčelí směrem ke hřišti naprosto monotónní. Uvnitř si však stále zachovala elegantní charakter. Naopak estetika hřiště samotného se velmi zvedla, ať už vodou či stromovím.

Pokud jde o hru, tak se postupem doby komplikuje, například se tu už nesmí volně dropovat u většiny stromů, které vyrostly. Ale pořád je to hřiště „snižovací“, výhodně znormované.

 

P.S. Drtivá většina fotografií v galerii pochází z roku 2015, ovšem zhruba patnáct snímků je z roku 2007 – jsou umístěny tak, aby vyniklo vzájemné srovnání a proměna místa. Všimněte si samozřejmě proměny klubovny, také zmizela písková rokle u jamky č. 15, kde hnízdily břehule říční (údajně samy odlétly a začala hnízdit jinde, proto mohla být rokle zatopena). Jednou bude hřiště v podstatě lesoparkem. 

 

 

Základní údaje o hřišti

Par: 72
Délka: bílá 6 530; žlutá 6 032 m; modrá 5 349; červená 5 056 m.
Telefon: 739 456 992, 326 327 272
Mail: recepce@golfmladaboleslav.cz
Adresa: Michalovice 72, 293 01 Mladá Boleslav
www.golfmladaboleslav.cz
Základní fee 18 jamek: po-čt 1 200 Kč, pá-ne 1 400 Kč


Hodnocení golfového hřiště Mladá Boleslav

Sport: Sport: 8/10
Servis: Servis: 9/10
Estetika: Estetika: 7/10

Komentáře k článku

Napsat komentář