Kynžvart (18)

Svým způsobem úžasná nádhera. Někdo o hřišti řekl „česká Augusta“, což je sice dost nadnesené, ale koneckonců: je to taky kopcovitý golfový park se spoustou krásných dřevin, květin, je to hodně dlouhé hřiště, náročné, které má přitom svého ducha, hlavně díky zámečku…

Areál je přímo u zámku Kynžvart, rodového sídla proslulého kancléře Metternicha. Devět jamek je umístěných do anglického romantického parku z 30. let 19. století, dalších devět jamek na volném lučním prostoru nad parkem, s krásnými výhledy. V některých místech opravdu divukrásné hřiště, hlavně na podzim při klonícím se slunci. Esteticky dokonalé jsou všechny čtyři třípary, čtyřparová jamka jdoucí přes vodu k zámku ikonická, jedna z nejhezčích v celé republice.

Herně však nesmírně obtížné hřiště. Dlouhé jamky s mnoha problémy, les a stromy jsou stálými společníky, k tomu rybníčky a strouhy, nakonec bankry (střídmé a vkusně začleněné do parku). Hra je skutečným zážitkem po všech stránkách. Z vysokých čísel nesmutním – náladu mi spraví krása parku, případně návštěva zámku, kde je jedna z nejlepších expozic v celých Čechách. Tohle místo má díky zámku svého genia loci, jako nemá téměř žádný golfový areál u nás. V galerii je oproti zvyklostem nikoli dvacet, ale čtyřicet fotografií. Bylo opravdu co fotit – i to je důkaz estetické úrovně hřiště.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: černá 6 620; bílá 6 416 m; žlutá 6 016 m; modrá 5 640; červená 5 121 m
  • Telefon: 354 595 164
  • Mail: recepce@golfkynzvart.cz
  • Adresa: Zámek 1/418, 354 91 Lázně Kynžvart
  • www.golfkynzvart.cz
  • Základní fee 18 jamek: po-čt 1 100 Kč, pá-ne 1 400 Kč

Hodnocení golfového hřiště Kynžvart

Sport: Sport: 9/10
Servis: Servis: 9/10
Estetika: Estetika: 10/10

Komentáře k článku

Napsat komentář