Zlín – Lázně Kostelec (9)

Hřiště původně poněkud bizarního charakteru, devět jamek na malém prostoru u hotelu ze 70. let, který patřil Vítkovickým železárnám. Ale v roce 2013 prošlo výraznou renovací a od té doby je skutečně velmi solidní, plnohodnotné. Z původního projektu zbyla legendární a ikonická jamka č. 1,kde spojená odpaliště tříparu jsou hned u terasy hotelu. A zůstala i jamka č. 9, kde druhá rána je strmice vzhůru – nutno přidat tak dvě tři hole. A výšlap jak na Sněžku nebo Praděd. 

Jinak ale hlavní prostor hřiště je volný, relativně široký, přírodně velmi hodnotný – jamky jsou hodně v obklopení zeleně. Jamky číslo 4 – 7 jsou na volném lučním prostoru, jdou směrem od hotelu ke Zlínu; město je v dáli (či spíše v blízkosti) vidět, je to nádherný prostor dobře natvarovaný, citlivě osázený novými dřevinami, a celkově designérsky příkladně vymyšlený. Pouze dopadová plocha pětiparu č. 4 se hemží problémy – stromy a sloup elektrického vedení. Ale jinak další elektrické dráty vůbec nevadí.

Hřiště se dá hrát velmi na pohodu, je určené spíše středním hendikepům, ale také relativně sportovně. Krása místa, spojení s lázeňským hotelem (je tu i bazén), to vše vytváří dobrý dojem, nejen ten golfový. Zatímco rodina, tedy manželka a děti, se mohou bavit u bazénu, manžel si může jít zahrát… Já jsem si tu hru skutečně užil, právě pro ten lázeňský klid. Někde jsou i lavičky, dá se tu sedět a jen tak se dívat do kraje. Hřišti by určitě slušelo přidat ještě dalších devět jamek, okolo jsou pole a tam by se vešly, jenže pozemky na golf se už kupují či pronajímají těžko. Zlínu by ale osmnáctka slušela a tato současná devítka je určitě dobrým základem.  

 

Základní údaje o hřišti

Par: 70
Délka: bílá 5 334 m, žlutá 5 130 m; modrá 4 852 m, červená 4 502 m.
Telefon: 577 152 168
Mail: info@gclk.cz
Adresa: Hotel Lázně Kostelec 493, 763 14, Zlín 12
www.gclk.cz
Základní fee 18 jamek: po-čt 600 Kč, pá-ne 750 Kč


Hodnocení golfového hřiště Zlín – Lázně Kostelec

Sport: Sport: 8/10
Servis: Servis: 6/10
Estetika: Estetika: 8/10

Komentáře k článku

Napsat komentář