Jezera (9)

Areál je u Ostrožské Nové Vsi a ta zase u Uherského Hradiště, hned vedle je letiště Kunovice a kousek odtud teče řeka Morava. Hřiště je samá rovina, ale na obzoru se pohledně rýsují vršky Chřibů i s hradem Buchlovem. Esteticky to není žádná sláva, ale jak dokládají fotky v galerii, když mají mraky dramatický náboj, lze i z úplné placky vykouzlit nádheru.

Název Jezera přesně odpovídá faktu, že prostor byl ozvláštněn zhruba desítkou vodních ploch, což je na poměrně nevelký areál hodně. Voda proto hraje svou roli na prakticky všech jamkách, ale lze se jí vcelku snadno vyhnout, prostoru je tu dost. Někdy jsou jezírka spíš jen psychologickým strašákem. Vysazeny jsou také stromy, ale ty jsou zatím útlé a malé. Některé jamky jsou vyloženě snadné, jiné už mohou dělat potíže, problémy čekají hráče i na grýnech, které jsou občas vyvýšené (typ sopka) a občas razantně modelované. Jeden má například tvar jakési U-rampy. Ale při troše štěstí a střední porci golfového umění tu lze zahrát skoro všude pary. Kvůli otevřenému prostoru tu ale fouká a pokud hrajete proti větru, někdy nestačí ani hůl o dvě až tři čísla nižší.

Jezera jsou typickým nenáročným regionálním, resp. příměstským areálem, kde panuje dobrá atmosféra, hřiště je levné a neokázalé. Byť klubovna (postavená za evropské peníze) má poněkud honosnější ráz.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: bílá 5 742 m; žlutá 5 428 m; modrá 4 984; červená 4 684 m
  • Telefon: 572 501 744
  • Mail: prchlikova@golf-jezera.cz
  • Adresa: Nádražní ulice 982, Ostrožská Nová Ves
  • www.golf-jezera.cz
  • Základní fee 18 jamek: po-út 600 Kč, st-pá 700 Kč, so-ne 800 Kč

 

 


Hodnocení golfového hřiště Jezera

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 6/10
Estetika: Estetika: 6/10

Komentáře k článku

Napsat komentář