Česká Lípa (9)

V tuto chvíli (červenec 2015) je v provozu zatím jen devět jamek, těch bližších klubovně, ale na větším prostoru dál od ní se stále pilně buduje a dalších devět jamek kompletní osmnáctky by mělo být hotových v průběhu roku 2016. Proto zatím jen dílčí dojem a údaje de facto ne zcela úplného hřiště, byť devět jamek má solidní par 66 a hrát se tu dát bez potíží.

Hřiště leží na překvapivém prostoru: klubovna a tréninkové plochy jsou blízko hlavní silnice směřující z České Lípy do Německa, kde frčí jedno auto za druhým, ale hřiště je od tohoto prostoru vzdálené a překvapí vás svým přírodním klidem. Profil se nejprve mírně svažuje dolů, za nejnižším bodem je pak hlavní část areálu, rozlehlé luční plochy s (budoucími) delšími jamkami. Naopak ty u klubovny a uprostřed areálu jsou spíše kratší. Nádherné jsou výhledy do okolí, především na zdejší vrcholky Lužických hor. Je odtud vidět dominantní Klíč, homolovitý kopec (759 m) s fantastickým výhledem do krajiny – a samozřejmě i na hřiště. Doporučuji udělat si výlet i na tuto horu. Od parkoviště poblíž silničky Svor-Polevsko je to k vrcholku půlhodinka chůze do ostrého kopce.

Jamky českolipského hřiště jsou koncipovány z hlediska sportovního jako středně obtížné, hřiště je vůbec celkově pojato jako zlatá střední cesta. Krásná je hned první jamka, která je příjemná tím, že jde z kopce, dvojka je strategicky zajímavý dogleg a  trojka krásný třípar s výhledem na zmiňovaný Klíč a Lužické hory. Všechno jamky s lesem poblíž. Pak následuje (resp. bude následovat) těžší část hřiště, kdy se vystoupá i na místní vršíček opět s výborným rozhledem, hráč se pak poprvé vrátí ke klubovně a cestu tam-a-zpátky bude absolvovat ještě podruhé. Už dnes si přitom hráč určitě zapamatuje dva relativně blízké třípary, oba se hrají přes vodní překážku v podobě většího rybníka. Perfektní zkouška nervů i přesnosti.

I přes fakt, že hřiště je zatím jen z půlky hotové, na mne dělá dobrý dojem. Určitě lepší, než by člověk čekal při prvotním pohledu z dálky na relativně nečlenitou krajinu. Klubovna je také příhodně umístěna na vyvýšeném místě. Domy v blízkém okolí nevadí, místo oživují. Pro hráče z Prahy jen jediný problém, relativně pomalá cesta přes Kokořínsko.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 66
Délka: bílá 4 662; žlutá 4 518 m; modrá 4 306; červená 4 036 m
Telefon: 702 150 5007
Mail: info@gccl.cz
Adresa: Pihel 191, 473 01 Nový Bor
www.gccl.cz
Základní fee 18 jamek: po-čt 600 Kč, pá-ne 700 Kč


Hodnocení golfového hřiště Česká Lípa

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 6/10
Estetika: Estetika: 6/10

Komentáře k článku

Napsat komentář