Casa Serena (18)

Tak tohle je opravdu unikátní záležitost. Soukromé hřiště, které si postavil šéf počítačového gigantu Foxconn, Tchajwanec Terry Gou. Je to rozlehlý, ale velice nenápadný areál kousek od Kutné Hory, u vesničky a zámečku Roztěž, kde kdysi měl rekreační středisko Svaz novinářů, pak se tu točil Život na zámku. Teď je to Gouova letní rezidence s hřištěm, na kterém skoro nikdo nehraje. Hřiště je totiž uzavřené pro veřejnost.

Měl jsem možnost hrát zde jako novinář, a je to špičková osmnáctka evropských parametrů. Hřiště muselo stát minimálně přes 100 miliónů korun, ale výsledek stojí za ty peníze. Takový modelovaný links v české krajině. Když tu nechají vyrůst trávu v okolí fervejí, je to strašně těžko hratelné. Bez trávy, např. na jaře, hřiště ovšem trochu ztrácí na kráse i na ostrosti zubů. Jinak ale určitě z hlediska designové kvality jedno z nejlepších v českém prostoru. Několik různých částí hřiště, všechny jamky neošizené, dokonalá údržba. Občas jedu okolo na kole – když už tu nejde běžně hrát, tak se aspoň člověk pokochá.

P.S. Prvních dvacet fotografií je z hřiště, další dvacítka, která následuje, je ze zámku. Skutečně unikátní jsou snímky z vnitřku. Je skvěle zrestaurovaný. Užitečně vložené finance.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 71
Délka: zlatá 6 364 m; bílá 6 083; žlutá 5 384; modrá 5 023; červená 4 514.
Telefon: neuvádí se
Mail: neuvádí se
Adresa: Areál Casa Serena, Roztěž, 285 41.
Základní fee 18 jamek: hřiště není otevřené pro veřejnou hru


Hodnocení golfového hřiště Casa Serena

Sport: Sport: 10/10
Servis: Servis: 10/10
Estetika: Estetika: 9/10

Komentáře k článku

Napsat komentář