Beřovice (18)

Beřovice jsou o trochu proslulejší než jiné areály této „vyšší střední“ kategorie. Mají svůj punc, především pro agilní klubovou činnosti, resp. zdejší prezidentku J. Jonášovou. Beřovice nejsou mým nejvyhledávanějším hřištěm, ale rozhodně sem jedu rád a můžu tak vždy vyzkoušet, jak na tom vlastně herně jsem. Je to hřiště na sportovní hru. Pro plno pražských hráčů jsou praktické: mají je blízko a hraje se tu i v zimě.

Nic se tu neošidilo, místa je dost, odpaliště i grýny velkorysé a udržované, ferveje od sebe intimně oddělené. Taky dobrá akademie. Jen občas delší přechody. Nic moc krajina, z mála estetických možností vytěženo maximum. Zdejší kopečky připomínají kopce jak nedalekého Českého Středohoří, tak blízkéhoŘípu. Hřiště má svou tvář, větrný pytel na kopci evokuje atmosféru obrazů Kamila Lhotáka.

Jen se vždycky se vztekám na deváté jamce, nelogicky navrženém pětiparu, kde měl být rybník o sedmdesát metrů blíž k odpalištím. Tuhle jamku nejde rozumně zahrát, druhá a třetí rána mají opačné pořadí, úzká fervej vedle je téměř zbytečná. Připadá mi to jako designérská chyba v jinak solidně napsané práci.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 72
Délka: černá 6 579 m; bílá 6 217 m; žlutá 5 836 m; modrá 5 507 m; červená 5 175 m
Telefon: 312 591 112
Mail: golf@gcbr.cz
Adresa: Beřovice 15, 273 71, Beřovice
www.gcbr.cz
Základní fee 18 jamek: po-čt 1 200 Kč, pá-ne 1 400 Kč


Hodnocení golfového hřiště Beřovice

Sport: Sport: 9/10
Servis: Servis: 8/10
Estetika: Estetika: 7/10

Komentáře k článku

Napsat komentář