Beroun (18)

V Berouně se hraje výtečně, což je dáno dvěma faktory. Jednak je tu hezká krajina, se skutečně nádhernými výhledy. A za druhé je hřiště postavené tak, že i rekreační hráč tu dokáže hrát relativně dobře.  Jamky totiž nejsou zbytečně dlouhé, hodně pak pomáhá sklon, díky kterému míčky hodně běží. Ze žlutých má hřiště 5,5 kilometru, srovnatelná moderní hřiště to většinou natahují na 5,8 až 6 kilometrů.

Celkově je to určitě jeden z nejlepších areálů v Česku, s Albatrosem a Karlštejnem tvoří „trojkorunu“ na západ kousek od Prahy. Kdysi tu býval vojenský prostor. Fyzicky je to kvůli kopcům určitě dřina, ale ty nádherné výhledy vše vynahradí. V tomhle směru patří Beroun mezi „nejvyhlídkovější“ české areály, konkurovat mu může snad jen Ypsilonka nebo zmíněný Karlštejn. Vidět je údolí Berounky, Litavky (až někam k Žebráku), kopce Českého krasu. Občas zapomente hrát, kocháte se.

Při rozumné taktice dobrá rekreační hra. Hlavně oceňuji fakt, že na mnoha jamkách je jasně vidět, kde lze riskovat a kde se má hrát na jistotu. Je to škola strategie. Z bílých už měří hřiště přes 6 kilometrů a to je pak docela boj. Jamky jsou výtečně poskládané, střídají se krátké, dlouhé, do kopce, z kopce, rovinaté, s vodou, s velkými bankry, po větru, proti větru (fučí tu hodně), na planině, v lese… Dodávat, že servis a péče o hřiště jsou maximální, netřeba. Takže  je tu vůbec nějaká „chyba“? Jak se to vezme: je to totiž privátní areál s filozofií „vše pro členy“, takže běžní fýčkaři mají smůlu. Ale lze tu hrát na pozvání člena klubu, někdy i v rámci turnajů, takže úplně „zavřený“ tenhle areál také není. A taky: hřištěm vede cyklostezka, areálem lze volně projet a za prohlídku při jízdě na kole nic nedáte.

 

Základní údaje o hřišti

  • Par: 72
  • Délka: bílá 6 078 m; žlutá 5 581 m; modrá 5 058; červená 4 556 m
  • Telefon: 606 506 326
  • Mail: info@golfberoun.cz
  • Adresa: Beroun Golf Resort, Na Veselé, 266 01, Beroun
  • www.golfberoun.cz
  • Základní fee 18 jamek: hřiště není otevřené pro veřejnou hru, pouze na základě pozvání člena klubu

Hodnocení golfového hřiště Beroun

Sport: Sport: 10/10
Servis: Servis: 10/10
Estetika: Estetika: 9/10

Komentáře k článku

Napsat komentář