Čapí hnízdo (9)

Spíše než klasická devítka je tohle akademická devítka, par pouze 28 a jednoznačně převažují třípary. Celkový design je profesionální, hřiště navrhl Slovák Martin Munka, který dělal např. Hrubou Boršu. I stavebně dobře provedeno. Odpaliště čtvercová a veliká tak, že by jimi nepohrdla nejen běžná česká devítka, ale i mnoho osmnáctek. Hřiště je určeno hotelovým hostům i hráčům zvenčí (z Prahy cca 45 min.), kteří sem jedou na relax, na konference, pracovně, a na golf si tu odskočí jen na chvíli. Také těm, kteří mají s hrou malé či žádné zkušenosti. Anebo je to rodina s dětmi, která by na větším hřišti hrát nechtěla.  

I hráči vyspělejší a zkušenější si ale dobře zahrají. Hřiště je nejen kvalitně designováno, ale je i co do překážek plnohodnotné. Má velké bunkery s nadýchaným pískem, a pokud jde o grýny: jejich rozlehlost, tvarování, velká možnost pin pozic s různou obtížností, to vše je zcela srovnatelné s jakýmikoli grýny na velkých osmnáctkách. Celý nevelký prostor pro hřiště je úzká nudlička, kterou navíc rozdělují sloupy a dráty vysokého napětí, esteticky to jistě není strhující, ale jsou tu solitérní kameny, výsadba nových stromů, bažina s rákosím, plochy s vyšší trávou, hustým heavy roughem.

Pokud necháte doma driver a přijmete fakt, že na jediné čtyřparovce nebudete první ranou co nejblíž grýnu, pak vám stačí set jen se železy. Ale měl by mít všechna železa, protože délky jamek jsou tak různorodé, že uplatníte všechny hole od send vedžky až po pětku.  Kratší hráči, pokud by hráli z bílých, si mohou přidat i nějaký hybrid, pro délky nad 150 metrů. Zahrát tohle hřiště solidně navíc není nic snadného. Jamky klamou tělem pohledově a profilem, jdou někdy mírně do kopce a jindy ze svahu. Ani na grýnech není dvojpat samozřejmostí – jsou dost velké na to, abyste měli před sebou třeba patnáctimetrový pat s náročným brejkem.

Jakkoli to může u tak malého hřiště znít zvláštně, i ono má svoji „ikonickou“ jamku. Jamka č. 4, třípar pouhých 62 metrů, hraný přes vodu. Je to klidný kout u rybníčka, vodní plocha pečlivě obložená kameny zvyšuje hodnotu místa. Jamka umožňuje přesnou ránu k vlajce, grýn je přehledný, birdie se nabízí. 

Na základě prostorových možností a vzhledem k zaměření celého rekreačně-konferenčního komplexu vznikl solidní kompromis.


Hodnocení golfového hřiště Čapí hnízdo

Sport: Sport: 6/10
Servis: Servis: 8/10
Estetika: Estetika: 5/10

Komentáře k článku

Napsat komentář