Kutná Hora je dobrá na podzim

Ačkoli fotografie v této galerii pocházejí z kvetoucího jara, je Kutná Hora dobrá k návštěvě právě teď, na podzim. Zámky jsou už zavřené a příroda ztrácí barvy, takže výlet do města se o to víc hodí.

V listopadu je potíž s tím, že se už docela brzo smráká a krajina ztrácí zelenou zeleň. Zůstává jen podzimní šedá, hnědá a černá. I když i to má někdy svůj půvab, lepší jsou pro výlety v takovém období města. Už třeba jen proto, že díky pouličnímu osvětlení se tu dá procházet i za tmy.

Kutná Hora je jedním z hlavním městských turistických cílů, ale takového mumraje jako třeba v Českém Krumlově se tu nedočkáte. Přitom jde o město se srovnatelnými historickými památkami.

V Kutné Hoře je samozřejmě hlavní atrakcí chrám Svaté Barbory, ale mně se líbí i zdejší malé uličky, četné věže a také výhled na město, resp. do údolí říčky Vrchlice. Výhodou podzimní návštěvy Kutné hory je i to, že tu bývá málo lidí a atmosféru starého města tedy můžete nasát lépe, než když se stále prodíráte davem lidí.

Zajímavé jsou i památky v blízkém okolí, samozřejmě populární Kostnice. Dovnitř jsem ovšem nešel, připadá mi to jen jako taková morbidní kuriozita.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář