Fotogalerie z European Tour na Albatrossu

(GOLF) Na letošním turnaji D+D Real Czech Masters na Albatrossu jsem fotil hned první den. A zachytil jsem vlastně všechny hráče, které jsem chtěl vidět: například hlavní hvězdu, Francouze Dubuissona, ale i Čecha Jiřího Jandu.

Nejsem sportovní fotograf, nemám dlouhé 500 mm sklo (neboli výkonný teleobjektiv), ale i s 300 mm se něco zachytit dá. Problem je v tom, že musíte stát skutečně dost daleko od hráčů, aby je cvakání spouště nerušilo. Jsou na to nesmírně hákliví. A samozřejmě největším hříchem by bylo fotit, resp. cvakat při průběhu švihu anebo při patování. Vždycky až po úderu.

Někdo by řekl, že první den byla atmosféra na turnaji „komorní“, ale tohle slovo mi k celé akci a hlavně místu, kde se koná, nesedí. Albatross nikdy nebude „komorní“, je to rozmáchlé hřiště, velkorysý areál. Ani turnajová vesnička, kde se prezentují různé firmy, vůbec nepůsobí malým dojmem.

Druhá věc je počet diváků. Na první den jich přišlo tak do tisícovky. Přesněji: asi tak tisíc lidí se pohybovalo v celém areálu, a to v to počítám pořadatele, televizáky atd. Moc to není, ale všichni víme, že první den je první den (ten všední…) a že golfových diváků v Česku není přehršel.

Viděl jsem ty hráče, které jsem vidět chtěl. Victora Dubuissona, který vůbec nevypadá jako špičkový sportovec – spíš nějaký usedlejší vinař. Viděl jsem i Jiřího Jandu, který jako jediný prošel v roce 1994 v Mariánských Lázních na European Tour cutem. „To je prostě krásný pocit, bejt tady, chodit na té druhé straně provazů…“, zaslechl jsem, jak říká po konci kola. V Golf Digestu, v říjnovém vydání, vyjde celá reportáž o tom, jak si kolo užil – kolega z redakce s ním totiž šel první rundu a byl stále v jeho blízkosti.

Na tomhle turnaji potkáváte i takové zvláštní bytosti – někdy vypadají trochu jako vyhazovači z baru, někdy jsou to suverénní playboyové, někdy se tváří ukrutně krutě, někdy jsou to odkvetlí frajeři po padesátce… Pánskou svitu často doprovázejí i dámičky, slečinky a kočinky. Se skvělými sportovními výkony to moc společného nemá, ale nablýskaný svět k takové akci holt patří. A na Albatrossu ještě není až tak veliký a provokující. Ale kdyby tohle viděl člověk, který golf nezná, asi si nic moc pozitivního nepomyslí. Ještě že televize ukazuje jen ty hráče…

 

 

 

Komentáře k článku

Napsat komentář