Casa Serena (18)

Rozlehlý, ale velice nenápadně položený areál kousek od Kutné Hory, u vesničky a zámečku Roztěž, kde kdysi měl rekreační středisko Svaz novinářů, pak se tu točil Život na zámku. Soukromé hřiště si postavil šéf počítačového gigantu Foxconn, Tchajwanec Terry Gou. Původně tu nehrál skoro nikdo, bylo to opravdu jen privátní hřiště, postupně se ale začalo otevírat i komerčním turnajům. Přece jen provoz něco stojí a nelze peníze za údržbu dávat donekonečna.

Hřiště je špičková osmnáctka evropských parametrů. Bylo investičně hodně drahé, řádově asi pár stovek miliónů, ale výsledek stojí za to. Takový modelovaný links v české krajině. Když tu nechají vyrůst trávu v okolí fervejí, je to strašně těžko hratelné. Bez trávy, např. na jaře, hřiště ovšem trochu ztrácí na kráse i na ostrosti zubů. Jinak ale určitě z hlediska designové kvality jedno z nejlepších v českém prostoru. Několik různých částí hřiště, všechny jamky neošizené, dokonalá údržba. Občas jedu okolo na kole – když už tu nejde běžně hrát, tak se aspoň člověk pokochá.

P.S. První fotografie jsou z hřiště, další ze zámku. Skutečně unikátní jsou snímky z vnitřku. Je skvěle zrestaurovaný. Užitečně vložené finance.

 

Základní údaje o hřišti

Par: 71
Délka: zlatá 6 364 m; bílá 6 083; žlutá 5 384; modrá 5 023; červená 4 514.
Telefon: neuvádí se
Mail: neuvádí se
Adresa: Areál Casa Serena, Roztěž, 285 41.
Základní fee 18 jamek: hřiště není otevřené pro veřejnou hru


Hodnocení golfového hřiště Casa Serena

Sport: Sport: 10/10
Servis: Servis: 10/10
Estetika: Estetika: 9/10

Komentáře k článku

Napsat komentář