Extrémní golf v Říčkách podruhé

(GOLF) Sjezdovky Skiinterkriteria v Říčkách v Orlických horách zažijí v sobotu 8. října 2016 druhý ročník golfového turnaje. S mottem Modrou nahoru, černou dolů se zde bude opět hrát turnaj v extrémním golfu.

 

Extrémní golf se hraje na plochách, kde obvykle nejsou greeny s jamkami, dosažení cíle znamená dohrát míček do kruhu o průměru 1,5 metru okolo praporku. Hraje se s omezeným počtem holí, v tomto případě se sedmi holemi. Extrémita golfu je zde spojena i s fyzickou náročností, výšlap 1500 metrů dlouhé modré sjezdovky – Louček – s převýšením 250 metrů je odměněn vzdušnými ranami z kopce na černé sjezdovce – Slalomce. Jamky jsou ale na extrémním golfu kratší, pohybují se od 50 do 220 metrů.

Organizátoři připravili 18 jamek, z nichž pouze dvě budou prakticky bez převýšení. „Počet jamek je ještě závislý na zatravnění některých novinek v říčkovském areálu. Podle předběžné kontroly začátkem srpna to ale vypadá nadějně. Bude posečeno, to je ostatně součást přípravy areálu na zimu – a osmnáct jamek, to už je plnohodnotné hřiště. Turnaj připravujeme tak, aby jej bylo možné přímo sledovat na webových kamerách umístěných v areálu, což je při extrémním golfu zcela unikátní,“ říká Jiří Kryšpín, organizátor turnaje.

Pro turnaj je vymyšlena i přidaná soutěž, tzv Longest-nearest. Tato jamka se hraje z odpališť z nejprudšího svahu Slalomky – je to rána na cca 350 metrů s převýšením 130 metrů. „Minulý rok dokázal vítěz této soutěže Petr Mařík zahrát míč tak, že skončil 6,15 m od praporku. Je to výzva pro další ročníky,“ říká Kryšpín. Pro tento zážitek organizátoři domluvili výjezd lanovkou, aby se hráči nemuseli škrábat do vrchu podruhé.

Turnaj je pořádán pod záštitou spolku golfových Všudehrálů a je otevřený pro všechny, kteří chtějí mít s golfem i pozitivní extrémní zážitky, začátečníky i pokročilé. Podrobnější informace o turnaji najdete na serveru www.vsudehralove.cz.

 

Komentáře k článku

Napsat komentář